051-38823210

ثبت نام در فروشگاه برندپوش موجب ارایه خدمات مطلوب و سهولت درپیگیری سفارش ها می گردد. تیم پشتیبانی برندپوش به تمامی مراحل خرید، از زمان ثبت سفارش تا تحویل آن به مشتری، نظارت مستقیم دارد. در صورت عدم تمایل می توانید پس از خرید اینترنتی، عضویت خود را لغو نمایید.

ابتدا پس از انتخاب کالای مورد نظر، آنرا به سبد خرید اضافه و مراحل خرید اینترنتی را به ترتیب تکمیل نمایید. حتمادر زمان ثبت سفارش مربوطه، تعداد، نوع، رنگ، جنس، اندازه و مبلغ نهایی، نام کالای مربوطه را به دقت بررسی و اطمینان حاصل نمایید.پس از ثبت سفارش پیامک تایید ثبت سفارش نهایی برای شما ارسال خواهد شد.

تیم پشتیبانی برندپوش،بصورت تلفنی همه روزه از ساعت 11 صبح تا 6 بعدازظهر بجز ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. اگر در خارج از این زمان سؤال و یا هر گونه پشتیباتی نیاز داشته باشید کافیست از طریق واتساپ فروشگاه به شماره 09900454842 و یا از طریق دایرکت اینستاگرام تقریبا بصورت 24 ساعته درخواست خود را ارسال فرمایید.

در تمامی ساعات شبانه روز امکان ثبت سفارش وجود دارد. تیم پشتیبانی برندپوش در اسرع وقت برای پردازش سفارش شما اقدام می نمایند و تایید سفارش و نیز زمان آماده سازی جهت ارسال برای شما پیامک خواهد شد.

بله، در هر زمان از ثبت سفارش امکان لغو سفارش برای شما وجود دارد. ولی پس از ثبت کالای مورد نظر خود و پرداخت وجه آن، می بایست با تیم پشتیبانی برندپوش تماس بگیرید. اگر سفارش شما بسته بندی و ارسال نشده باشد ظرف کمتر از 24 ساعت کل وجه پرداختی شما مسترد خواهد شد. چنانچه سفارش شما بسته بندی شده باشد اما ارسال نشده باشد هزینه بسته بندی از شما کسر و الباقی وجه طی 24 ساعت مسترد خواهد شد و اگر کالای شما ارسال شده باشد به هیچ وجه امکان لغو سفارش نخواهد بود؛ پس لطفا قبل از ثبت نهایی سفارش دقت لازم را بفرمایید.

خیر، نیازی نیست (مگر در موارد خاص) پس از تایید نهایی سفارش، پیامکی از طرف فروشگاه برای شما ارسال می گردد تا از روند سفارش خود آگاه شوید. در صورت لزوم، از پشتیبانی فروشگاه با شما تماس خواهند گرفت.

اگر سفارش خود را هنوز ثبت نکرده اید در همان صفحه ای که مشخصات فردی خود را ثبت می کنید؛ بعد از فیلد شماره همراه, بخشی برای شرح قرار دارد, می توانید درخواست مورد نظر خود را ثبت نمایید.و چنانچه بعد از ثبت سفارش نیاز به تغییر آدرس و یا تغییر زمان ارسال دارید؛ کافیست از طریق واتساپ و یا دایرکت اینستاگرام اعلام فرمایید.

 

بله؛ روزهای سه شنبه صبح و نیز پنج شنبه بعدازظهر امکان خرید بصورت حضوری وجود دارد؛ و امکان ثبت سفارش از طریق پیج اینستاگرام  و واتساپ درصورت نیاز فرآهم شده است. اما چنانچه شما نیاز به خرید حضوری دارید بهتر است جهت هماهنگی بیشتر با شماره های موجود درسایت تماس بگیرید.

خیر متاسفانه فعلا امکان خرید کالا و تسویه درب منزل وجود ندارد.

بله، چنانچه می خواهیدسفارش مربوطه به آدرس دیگری غیر از آدرس شما ارسال شود، با ثبت آدرس مورد نظرتان در هنگام ثبت سفارش و یا تماس با پشتیبانی درخواست خود را اعلام فرمایید.

می بایست با تماس از طریق تلفن، عدم حضورخود را اعلام کنید تا زمان بعدی ارسال مجدد با شما هماهنگ شود. همچنین شما می توانید برای جلوگیری از برگشت کالا، زمان حضور خود را اعلام نمایید تا کالا در زمان مشخص برای شما ارسال شود. بدیهی است که هزینه ارسال مجدد به عهد شما خواهد بود.

همکاران زحمتکش فروشگاه تمام دقت و تلاش خود را می کنند تا که کالای انتخابی شما بدرستی و در اسرع وقت برای شما ارسال شود ولی چنانچه به هر دلیلی کالای انتخابی شما مغایرتی داشت می توانید از طریق ر اههای تماس با فروشگاه اعلام فرمایید.بدیهی است فروشگاه اینترنتی برندپوش خود را موظف به عودت کالا می داند و کارشناسان ما شما را جهت استردادکالا راهنمایی خواهند نمود.

اگر پرداخت به صورت آنلاین درگاه بانکی دچار اختلال شد و یا فاکتور پرداخت شده با مبلغ سفارش مغایرت داشت این موضوع را از طریق تماس تلفنی با تیم پشتیبانی فروشگاه پیگیری نمایید تا هر چه سریعتر برای آن، اقدامات کافی و لازم انجام گیرد.لازم به ذکر است که کلیه پرداختهای شما از طریق درگاه امن زرین پال که یکی از بهترین و کم خطاترین درگاههای بانکی کشور است؛ انجام می گردد.